Spolupráca školy a OSPODaSK: Ako ju správne nadstaviť?

Kedy sa obrátiť na OSPODaSK a aké sú práva a povinnosti školy?

Kde leží hranica medzi kompetenciami školy a OSPODaSK? Ako spoznať, kedy máte nahlásiť vzniknutú situáciu OSPODu a kedy sa obrátiť pre pomoc inam? A čo robiť, ak narazíte na situácie, ktoré sami nezvládnete? Aké sú práva a povinnosti školy, OSPOD a rodičov? Videokurz vám poukáže na reálne situácie, ktoré školy s OSPOD často riešia, a akými krokmi môžete týmto situáciám čeliť.

 

119  bez DPH

Katalógové číslo: SAOS ED-000054S/-/ED_SGL Kategórie: , Značka:

Cieľ videokurzu:

Cieľom tohto školenia je poskytnúť účastníkom hlbšie porozumenie hraniciam medzi kompetenciami školy a orgánov sociálno-právnej ochrany detí (OSPOD). Účastníci sa naučia, kedy a ako môže škola žiadať o pomoc OSPOD, kedy je vhodné využiť podporu poradenských zariadení a ako efektívne spolupracovať na riešení náročných situácií v školskom prostredí.

Toto školenie umožní účastníkom získať konkrétne zručnosti a nástroje pre rýchlu a efektívnu reakciu na problémy týkajúce sa žiakov a posilniť spoluprácu medzi školou, OSPOD a ďalšími inštitúciami.

Videokurz je určený pre:

Videokurz je určený všetkým pedagogickým pracovníkom.

Ďalšie informácie:

V cene sú zahrnuté podkladové materiály v elektronickej forme a nahrávka, ktorú si môžete opakovane pozrieť po dobu 3 mesiacov.

Program videokurzu

  1. Legislatívne povinnosti škôl voči OSPOD
  2. Aké sú povinnosti školy, kedy má ohlasovaciu povinnosť?
  3. Vzájomná výmena informácií a povinnosť mlčanlivosti
  4. Nastavenie úspešnej spolupráce
  5. Riešenie krízových situácií
  6. Ako ideálne postupovať v tých najťažších prípadoch?
  7. Ako postupovať pri neplnení povinného predškolského a školského vzdelávania, záškoláctva, šikanovania, užívania návykových látok
  8. Spory rodičov
  9. Nástroje a postupy
  10. Individuálny plán ochrany dieťaťa

Lektor

PhDr. Marek Havrila, PhD.

Pracuje ako odborný radca na odbore metodiky Regionálneho úradu školskej správy v Prešove, kde koordinuje odbornú činnosť v oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu, podieľa sa na riadení a kontrole výchovy a vzdelávania detí a žiakov so zdravotným znevýhodnením v školách rôzneho druhu a typu. Zároveň vykonáva odborné špecializované činnosti a metodicko-konzultačné činnosti pre vedúcich zamestnancov škôl a školských zariadení výchovného poradenstva a prevencie a ostatných pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov. Uvedeným oblastiam sa venuje aj lektorsky a publikačne.

Čo to je videokurz?

Videokurz je záznam webinára, ktorý môžete sledovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Okrem výkladu danej problematiky nájdete vo videokurze tiež odpovede na najčastejšie dotazy z praxe. Videokurz vám bude dostupný po dobu 3 mesiacov.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Spolupráca školy a OSPODaSK: Ako ju správne nadstaviť?”